Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya, kullanıcılarının ürettikleri  içerikleri  yayınladıkları platform veya ağdır.Markanızın hedef kitlesine ulaşmasının en konforlu ve algı yönetimi ve hedeflemenin sizin kontrolünüzde olduğu platformlar olarak da adlandırılabilir.

Sosyal medya yönetimi markanızın hedef kitle tarafından farkındalığının artması,ürün veya hizmetlerinin tanıtılması ve uzun süreli müşteri ilişkileri kurulması ve dolasıyla marka potansiyelinizin artmasını amaçlamaktadır.

Sosyal Medya Yönetimi Süreçleri

Brief:

Öncelikle sizlerin verdiği bilgiler doğrultusunda markanızın hedefleri,müşteri yelpazesi,rakipleri ve mevcut potansiyelinin tanınması evresidir.Bu evrede sosyal medya yönetim stratejisi taslağı planlanır ve marka potansiyelinizin bu strateji sayesinde yükselişi planlanır. 

Marka ve Rakip Analizi:

Markanızın sosyal medya platformları üzerindeki nicelik ve niteliksel datalarını analiz edilir.Bu noktada sosyal medya yönetimi stratejisinde hangi adımların gerçekleştirileceği netleştirilmeye başlanır.Rakip markaların analizleri de yapılarak sektörünüzde sosyal medya platformlarında öne çıkmanız planlanır.Ancak rakip markalar sizin potansiyelinizin yükselmesinde bir hedef veya kıstas arz etmemektedir.Potansiyelinizin ne kadar yükseleceği tamamen sizinle ve oluşturduğumuz stratejiyle ilgilidir.

Sosyal Medya Yönetim Planı:

Gerekli tanıma ve analiz sürecinden sonra uygulanacak işlemleri,faaliyet gösterilecek platformları içeren plandır.Bu planda periyodik  oluşturulacak içerik sayısı,sıklığı,içerik takvimlendirmesi,ilgili platformlardaki dijital reklam planları detaylandırılır.

Sosyal medya herhangi bir medya organından çok hedef kitlenizle doğrudan iletişim kurabileceğiniz,ürün veya hizmet satışlarınıza doğrudan etki eden ve müşteri yelpazenizi genişleten uzun süreli etkileşimde bulunmanızı dolasıyla marka potansiyelinizi yükseltmenizi sağlayan önemli bir ağdır.Sosyal medya yönetimi içerik üretimi ,dijital pazarlama hatta ux çözümleriyle senkronize ilerlemesi gereken işlemler bütünü olduğu için ilgili konularda uzman taraflarca yapılmalıdır.

Hizmetler

Dijital Reklamlar

Website Tasarımı

SEO

UX

Sosyal Medya Yönetimi

Merkez Ofis
Alsancak/İzmir
contact@sgorithms.com
  • Facebook Sosyal Simge
  • Heyecan Sosyal Simge
  • Instagram Sosyal Simge
  • YouTube Sosyal Simge
  • LinkedIn Sosyal Simge

Sgorithms ©2013- 2020 Acme Co. All Rights Reserved