SEO

Açılımı Search Engine Optimization olan Seo'nun Türkçesi arama motoru optimizasyonu olmakla beraber, sitenin arama motorlarından sağladığı trafiği iç ve dış parametrelerin optimizasyonunu gerçekleştirerek arttırmak için uygulanan işlemler serisidir.

Bu işlemler serisinde sitenizin ve istenilen sayfaların arama motorlarında daha kolay bulunup arama sonuçlarında yer alması ve arama sonuçları sayfalarında üst sıralarda bulunması hedeflenir.Kısaca sunduğunuz hizmetlerle ilgili aramalarda hedef kitlenin sizi farketmesi sağlanır.

SEO Yöntemleri

White Hat:

Yöntemler arasında uzun vadeli ve en verimli olanıdır.Etkisini uzun bir süre sonra bir miktar kaybeder.Markaların ana  SEO politikalarında kullanılması gereken yöntemdir.Asla spam ve illegal içeriklere yer verilmez.Sgoritms olarak tarafımızca en çok uygulanan yöntemdir.

Grey Hat:

Yöntemler arasında orta vadeli olanıdır.Etkisini White Hat'e göre daha kısa sürede kaybeder ancak birim zamanda verimi yüksektir.Dönemlik kampanyalar için önerdiğimiz bir yöntemdir.

Black Hat:

Kısa vadeli ve marka kimliğine olumsuz etkileri bulunabilecek bir yöntemdir.Etki etme ve etkisini kaybetme süresi çok kısadır.Spam ve illegal içerikler sık görülebilmektedir.

SEO Süreci

SEO süreci operasyonel olarak 3 kısımdan oluşmaktadır.Bu kısımların gerçekleşme süreleri site boyutu ve amaçlananlara göre değişiklik göstermekte olup oluşturulan proje süreci projenin verimliliğini etkilemeyecek şekilde planlanır.Sürece sitenin analiz edilmesi ve arama motorlarına teknik uyumluluk sağlanması ile başlanmaktadır.Sonrasında ise içerik kısmına geçilir.Bu noktada ilgili anahtar kelime senkronizasyonu,blog oluşturulması ve ilgili görsellerin üretimi gerçekleşebilmektedir.İçerik kısmı yeni içerik üretimi ve mevcut içeriğin geliştirilmesi  üzerine olduğu için sürekli olarak devam etmesi gerekmektedir.İçerik kısmından sonra link üretimi süreci başlamaktadır.Bu süreç oluşturulan içeriklerle ilgili link inşasını içermektedir.Bu kısım en az  kendinden önceki kısımlar kadar önem arz etmektedir.Link inşası sürecinde yapılan hatalar sitenizi arama motorları tarafından engellenmesine varan sonuçlar doğurabilmektedir.İçerik üretimi ve link inşası süreçleri site ve markanızın sürekliliği için  sürekli olarak devem etmek ve yenilenmek zorundadır.

Operasyonel süreçlerin ardından Seo performansının ölçülmesi süreci başlar.Bu süreçte yapılan uygulamar analiz edilerek geliştirme aşamasında kullanılmaktadır.

Hizmetler

Dijital Reklamlar

Website Tasarımı

SEO

UX

Sosyal Medya Yönetimi

Merkez Ofis
Alsancak/İzmir
contact@sgorithms.com
  • Facebook Sosyal Simge
  • Heyecan Sosyal Simge
  • Instagram Sosyal Simge
  • YouTube Sosyal Simge
  • LinkedIn Sosyal Simge

Sgorithms ©2013- 2020 Acme Co. All Rights Reserved