Küçük İşletme Sahipleri İçin Düşük Maliyetli Yerel Pazarlama İpuçları

En son güncellendiği tarih: 28 Şub 2019

Bütçenizi kırmadan müşterileri nasıl bulabilirsiniz?


Pazarlama, yeni profesyonel hizmet firmaları için öncelikli bir konudur. Son zamanlarda yayınlanan araştırmada, daha fazla işletme sahibinin, iş dünyasında bir ile dört yıl arasında pazarlamaya daha fazla para harcamasını istediklerini, bordro, kira, envanter ve ekipmanların bir araya getirilmesini istediler.


Ancak bu ilk yıllarda bütçenizin kırılganlığı göz önüne alındığında nasıl etkili bir şekilde pazarlanabilir?


Düşük maliyetli pazarlama fikirleri ve onlar için büyük getiri ödemiş olan ipuçları hakkında birkaç müşterimiz ile görüştük.


Görüşmelerimizde özellikle ana başlıklarla müşteri ihtiyaç ve istekleri göz önüne alındığında şu sonuçları çıkardık:Kapıya Getir


Özellikle yaşadığımız teknoloji çağından dolayı büyük şehirlerde genç nüfus ile birlikte insanlar satın aldıkları malların kendilerine gelmesini talep etmekte olduğunu gözlemledik.


Araç Olarak Sosyal Medya Kullanımı


Özellikle küçük ölçekli firmalarla çalıştığımızda sosyal medya kullanımı az olduğunu ve bunun şirket etkinliğini çağımızda olumsuz etkilediğini gözlemledik.


Instagram mesajlarını hedeflenen hashtag'lerle etiketleyerek ve daha sonra internette bu hashtag'leri arayarak kendi mal ve hizmetlerini pazarlamaya yardımcı olmak için kullanmaya başlayan işletme sayısı oldukça azdı.


İşini büyütmenin ilk aşamalarında özellikle büyük pazarlama bütçesine sahip şirketler ve sosyal medya kullanımını iyi yapabilen şirketler, müşterilerinin yüzde 60'ını Instagram hashtag'leri ile buldu.


Kişiselleştirme (Kurumsallaşma)


Çoğunlukla düşük maliyetli fikirlere yönelen şirketler pazarlama alanında kendi tecrübesiz veya yeni başlayan kollarıyla bu amacı sağlamaya çalışsa da kısa vade de para ve zaman kayıplarının beklenenden fazla olduğunu gördük.


Bu açıdan maliyet belirlemenin uzman pazarlamacılar tarafından market hacmi, zaman ve iş gücü gibi faktörlerin göz önünde bulundurulmasıyla şirkete veya kuruma göre belirlenmesi olumlu sonuçlar elde edilmesini sağlamakta.


Müşterilerimizle yaptığımız görüşmeler sonucunda ayrıca bahsedeceğimiz noktalardan bir tanesi de pazarlamanın ne olursa olsun çokça çabalama, aşırı yoğun bir deneme süreci ile ve gerekirse sokak satıcılarındaki kararlıkla gerçekleştirilmediği sürece olumlu sonuç almanın zor olduğunu yeni girişimcilere aktarmamızı istediler.

10 görüntüleme

Hizmetler

Dijital Reklamlar

Website Tasarımı

SEO

UX

Sosyal Medya Yönetimi

Merkez Ofis
Alsancak/İzmir
contact@sgorithms.com
  • Facebook Sosyal Simge
  • Heyecan Sosyal Simge
  • Instagram Sosyal Simge
  • YouTube Sosyal Simge
  • LinkedIn Sosyal Simge

Sgorithms ©2013- 2020 Acme Co. All Rights Reserved